Zwycięski sparing w Orońsku.

W środowe popołudnie nasz zespół wybrał się na mecz sparingowy do Orońska. Naszym rywalem był miejscowy zespół Oronki rocznik 2000. Zespół ten był nam bardzo dobrze znany z poprzednich sparingów, poza tym jest to nasz ligowy rywal który to spadł z I ligi mazowieckiej. Zespół po spadku opuściło kilku wiodących zawodników ale to i tak nie zmienia faktu że jest to mocny i doświadczony zespół.

Mecz toczył się w szybkim tempie i obfitował w wiele akcji podbramkowych szczególnie pod bramką gospodarzy. Przez cały mecz to my byliśmy zespołem atakującym i prowadzącym grę. W pierwszym kwadransie mieliśmy 3 sytuacje bramkowe oraz nie wykorzystaliśmy rzutu karnego co trochę nas denerwowało. Chwilę naszej nieuwagi wykorzystali rywale i wyszli na prowadzenie. Po tym zimnym prysznicu chłopcy się zmobilizowali i uspokoili grę. Po jednej z ładnych i składnych akcji doprowadziliśmy do wyrównania, takim wynikiem kończąc pierwszą połowę.

W trakcie meczu trener skorygował ustawienie i przekazał chłopakom kilka ważnych uwag co przyniosło efekty.Ta część meczu była już dominacją naszej drużyny która udokumentowała to zdobyciem 3 bramek nie tracąc żadnej.

Wynik nie był sprawą najważniejszą ale również cieszy, ale najważniejsze było sprawdzenie się z równorzędnym przeciwnikiem oraz przećwiczenie kilku rozwiązań w akcjach ofensywnych. W całym meczu zespół zagrał bardzo mądrze, zawodnicy często wymieniali podania i pokazywali się do gry. Nie było stania w miejscu. Widać było pełne zrozumienie i zaangażowanie w grze. Jedynym małym minusem była zbyt mała komunikacja w obronie,co trener postara się poprawić do startu ligi.

Ogólnie sparing wyszedł na plus co pokazuje że wszystko zmierza w dobrym kierunku i że zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek ligowych.